PRODUKCJA Z DŁUGOLETNIĄ TRADYCJĄ

EnoviaHaus (do niedawna Werth-Holz Hausbau) – producent energooszczędnych domów z prefabrykatów na szkielecie drewnianym jest częścią grupy kapitałowej Werth-Holz S.A. Grupa działa w branży drzewnej i posiada zakład produkujący galanterię drewnianą do ogrodu w Pszczewie, fabrykę domów prefabrykowanych w Kunowicach oraz własny tartak w Świdwowcu.

Marka Werth-Holz istnieje od blisko 50 lat. Obecnie jest liderem w Polsce i zagranicą na rynku produktów z drewna do ogrodu. W latach 90. i 2000. kilkakrotnie zmieniała się struktura właścicielska Werth-Holz, a wraz z nią nie tylko portfolio produktów, ale także strategia firmy. Postanowiono m.in. zainwestować w rozwój energooszczędnych domów przy wykorzystaniu naturalnego materiału jakim jest drewno. Kamieniem milowym na tej drodze było przejęcie w 2020 r. segmentu domów prefabrykowanych firmy Ekodom, która w latach 2003-2019 zbudowała ok. 300 domów ekologicznych.  Dzięki temu przejęciu zyskaliśmy nie tylko dodatkowe moce produkcyjne, ale także ważny know-how i wykwalifikowany personel.

Firma może więc pochwalić się 20-letnim doświadczeniem w produkcji i montażu domów prefabrykowanych, w których każda ściana jest wykonywana ręcznie i z największą starannością. Nasze okna i drzwi są również produkowane w tej samej fabryce. Dzięki połączeniu i kontroli nad kilkoma procesami produkcyjnymi jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość naszym energooszczędnym domom.

Firma korzysta z własnego tartaku, który posiada certyfikat 100% FSC i dba o zrównoważony rozwój w zakresie pozyskania drewna do produkcji. Zakład ten charakteryzuje się wysoką wydajnością przetwarzania kłód na tarcicę oraz wykorzystaniem odpadów tartacznych do produkcji energii.

Przywiązujemy dużą wagę do wysokich standardów w obszarach takich jak kontrola jakości, rozwój produktowy i wydajność produkcji oraz dbamy aby produkowane domy ekologiczne w jak najmniejszym stopniu obciążały środowisko naturalne. Jesteśmy członkiem Niemieckiego Stowarzyszenia Jakości Budownictwa Prefabrykowanego („GDF” e.V.), które regularnie kontroluje nasze procesy produkcyjne i potwierdza wysoką jakość naszych domów prefabrykowanych. Dowodem na to jest przyznany nam znak jakości RAL dla produkcji elementów z drewna, wydany przez Niemiecki Instytut Zapewnienia Jakości i Oznakowania.