Nasza technologia szkieletowa opiera się na prefabrykacji (czyli produkcji) elementów budynku w fabryce, a nie na miejscu budowy. W przypadku domów z prefabrykatów drewnianych elementami tymi są całe ściany, stropy oraz części dachu. Gotowe części domu są fachowo zabezpieczane i przewożone z fabryki na budowę i tu składane przez doświadczonych specjalistów od montażu (szybka budowa).

Twój DOM

jest jeszcze w fabryce…

Zobacz jak powstaje w naszej fabryce Twój wymarzony dom. Wszystko odbywa się zgodnie z niemieckimi standardami dla budownictwa drewnianego, co potwierdza CERTYFIKAT JAKOŚCI RAL przyznany nam przez Niemieckie Stowarzyszenie Jakości Budownictwa Prefabrykowanego. Proces produkcji elementów domu jest poddawany zewnętrznej kontroli. zobacz certyfikat

 • 1

  MARZENIE ZAMIENIAMY W PROJEKT

  Twoja koncepcja domu zostanie przekuta przez architektów w gotowy projekt domu prefabrykowanego. Uwzględnimy Twoje wszystkie potrzeby i stworzymy niepowtarzalny projekt energooszczędnego domu.
 • 2

  OD OGÓŁU DO SZCZEGÓŁU

  Teraz zaczyna się proces opracowywania szczegółowych planów wszystkich pomieszczeń. Uzgadniamy z Klientem rozkład kuchni i wyposażenie łazienek, aby nanieść na planach źródła wody, ustalamy rozmieszczenie gniazdek elektrycznych i włączników światła. Tych elementów nie da się już przesunąć w gotowym domu, dlatego tak istotny jest etap konsultacji projektu z Klientem.
  Tak powstaje projekt techniczny ze wszystkimi elementami konstrukcyjnymi domu i instalacjami.
 • 3

  NIC NAM NIE UMKNIE

  Przed przystąpieniem do cięcia belek konstrukcyjnych sprawdzana jest ich wilgotność. I chociaż wykorzystujemy do produkcji wyłącznie certyfikowane drewno KVH , to kontrola jakości materiałów wykorzystywanych do budowy odbywa się kilkukrotnie w czasie całego procesu produkcji. Wszystko musi być precyzyjnie przeliczone, dlatego korzystamy z nowoczesnego oprogramowania.
 • 4

  PRECYZJA I DOKŁADNOŚĆ

  Od tego etapu rozpoczyna się ręczna praca naszych wykwalifikowanych specjalistów nad doskonałą izolacją termiczną ścian, co ochroni Twój dom przed utratą ciepła zimą i przegrzaniem budynku latem. Ściany wykonane w technologii EnoviaHaus osiągają bardzo niski współczynnik przenikania ciepła (Uw=0,148 W/m²K).
 • 5

  WSZYSTKO NA SWOIM MIEJSCU

  Elementy drewnianej konstrukcji nośnej poszczególnych ścian trafiają na stoły montażowe, gdzie są zbijane tworząc szkielet (technologia szkieletowa). Następnie jest ona okładana płytami drewnopochodnymi, wypełniana materiałami izolacyjnymi i zamykana z drugiej strony płytami drewnopochodnymi. Wszystko to dla zapewnienia najlepszych parametrów cieplnych ścian, wysokiej odporności na ogień oraz odpowiedniej dźwiękochłonności.

  Obłożenie ściany zarówno płytą OSB, jak i gipsowo-kartonową pozwala bez przeszkód montować na niej elementy, takie jak szafki kuchenne (takie rozwiązanie ułatwia wieszanie wszelkich przedmiotów, w tym szafek na ścianach).

 • 6

  DUŻE OKNA, CIEPŁY DOM

  Tak powstała ściana trafia w ręce naszych fachowców, którzy z najwyższą starannością montują okna, żaluzje/rolety, drzwi balkonowe i inne przeszklenia, parapety a także drzwi wejściowe. Kluczowe są wykończenia i obróbka miejsc łączenia tak, aby wyeliminować powstawanie mostków termicznych, stanowiących główne źródło utraty ciepła.

  Stosowane przez nas okna PCV również powstają w naszej fabryce i cechują się wysoką efektywnością energetyczną (Uw=0,67 W/m²K).

 • 7

  WYKOŃCZENIA

  Szpachlowanie i tynkowanie ścian także odbywa się pod dachem fabryki. Po wyschnięciu wszystkie elementy są starannie zabezpieczane przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i przygotowywane do transportu. Tu kluczowa jest logistyka. Ściany muszą być załadowane na samochody w odpowiedniej kolejności tak, aby trafiając na budowę mogły być rozładowywane w odpowiedniej sekwencji. Na budowie, przy pomocy dźwigu, są przekazywane z ciężarówki do montażu.
 • 8

  BUDOWA O KAŻDEJ PORZE ROKU

  Produkcja domu w fabryce odbywa się w kontrolowanych warunkach przy optymalnej temperaturze, wilgotności i nasłonecznieniu pomieszczeń.
  Dlatego pogoda nie stanowi żadnej przeszkody dla prowadzenia budowy przez cały rok.

a na budowie…

…tu dzieje się MAGIA

W ciągu zaledwie 2-3 dni Twój dom będzie już stał na przygotowanej wcześniej płycie fundamentowej.

 • 1

  TRANSPORT I PRZYGOTOWANIA NA BUDOWIE

  Transport gotowych elementów domu trafia na plac budowy, gdzie wcześniej rozłożone zostają rusztowania i czekają już nasi wykwalifikowani specjaliści od montażu domów.
 • 2

  ROZŁADUNEK I SZYBKI MONTAŻ

  Rozładunek odbywa się za pomocą dźwigu. Kolejne ściany zewnętrzne trafiają na swoje miejsce i są od razu montowane do podłoża i skręcane ze sobą. Nasi fachowcy zwracają szczególną uwagę na łączenie ścian z płytą w obrębie cokołu dla zachowania szczelności budynku.

  Ten etap wraz z położeniem stropu zajmuje zaledwie kilka godzin. Możesz już zobaczyć gotową pierwszą kondygnację swojego wymarzonego domu, który kilka tygodni wcześniej istniał tylko na papierze.

 • 3

  DODANIE KONDYGNACJI

  Następnie powstaje górne piętro. Najpierw ściany zewnętrzne, potem wewnętrzne i kolej na dach. Tutaj prace przebiegają najdłużej, w zależności od skomplikowania linii dachu.
 • 4

  WYKONANIE DACHU I ELEWACJI

  Po położeniu dachówki przychodzi kolej na orynnowanie domu i wszelkie wykończenia ścian zewnętrznych tak, aby można było nałożyć ostatnią warstwę tynku i upiększać elewację np. drewnianymi elementami dekoracyjnymi.
 • 5

  INSTALACJE ELEKTRYCZNE, GRZEWCZE I WOD.KAN.

  Prace przenoszą się do środka domu. Rozkładane są instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne oraz ogrzewanie podłogowe. Można już wylewać posadzki.
 • 6

  WYKOŃCZENIE WNĘTRZA

  Już niedługo Twój dom zyska swój blask także wewnątrz, bo kolej na wykończenia ścian i pokrycie ich kolorem. Montowane są drzwi i schody, a na podłodze pojawia się wybrana okładzina, co nadaje wnętrzu charakteru. W łazienkach zainstalowano biały montaż, a ściany zdobią włączniki światła i gniazdka elektryczne dopasowane do wystroju domu.